Про Житомир и не только
Про ...ИсторияИнтересные и выдающиеся личностиСправочная информацияОрганизации  

Рубрики
Достопримечательности
История в датах
До XVII века
XVII-XIX века
Начало XX века
Середина XX века
Погода
Расписание погоды
Сегодня ночью
в Житомире:
Ясно, без осадков.
Температура:+18 oC
Давление:743 мм.рт.ст.
Влажность:83 %
Направление ветра:С-В
Скорость ветра:3 м/с
 
Подробнее >>>
Случайное фото
Альбом
"Памятники"
Замковая гора
Замковая гора
Индексы
Андрушівський район
 
Іванків 13410
(261150)
 
Докладніше >>>
Середина XX века
<<< Ударні темпи відновлення міста після Великої Вітчизняної війни>>>

Досягнення 50-60-х років

Опубліковано на сайті: 4.09.2007

енергетичної бази міста. 1959 року Житомир підключено до Кременчуцької енергосистеми, що дало можливість п'ятої п'ятирічки реконструйовано й розширено авторемонтний завод меблевий комбінат та інші підприємства, оснащено новою, досконалішою технікою панчішну фабрику і фабрику музичних потокових конвейєрних ліній, встановлено понад дві тисячі автоматів і напівавтоматів. У 1966-1970 рр. здійснено комплексну механізацію 15 цехів і дільниць, введено в дію понад 150 автоматичних, напівавтоматичних потоково-механізованих і конвейєрних 1970 року розпочато випуск понад 150 нових зразків виробів, у т. ч. комбінованих вимірювальних приладів, щитів і диспетчерських пультів. Завдяки музичних інструментів щороку випускала по тисячі баянів та гармоній. На одне з найбільших підприємств міста перетворилася панчішна фабрика (з 1969 року «Комсомолка»).

1956 року в місті розпочалося будівництво заводу «Електровимірник». Минуло небагато часу, і підприємство стало випускати прилади високої точності (ампер-вольтметри, деталі до транзисторів, частотоміри, підсилювачі тощо). 1959 року почав діяти завод «Щитавтоматика». Щити та пульти, комбінатів Уралу, Закавказзя, на підприємствах братніх соціалістичних країн. 1960 року на базі ремонтного заводу виріс великий завод «Автозапчастина», який виготовляв деталі Хінчанка, що розташований на східній околиці, 1961 рр. зведено першу чергу текстильного велетня Полісся - льонокомбінату, а через два роки стала до ладу друга черга підприємства. В просторих світлих цехах встановлено понад 1300 ткацьких верстатів, 38 тис. прядильних веретен, участь 58 міст 13 союзних республік. На верстатах можна побачити марки багатьох заводів країни: «Таджиктекстильмаш», «Узбектекстильмаш», ризького та костромського заводів заводів текстильного Орші, Смоленську та Костромі. Неподалік льонокомбінату стали до ладу завод силікатної цегли (1964 р.), паперова фабрика (1962 р.) та завод залізо-бетонних виробів (1964 р.).

Отже, за повоєнні роки невпізнанно виробництва: текстильна, паперова, електроприладобудування. На 1973 рік у разів більше, ніж у 1940 році. Трудящі міста своєю самовідданою працею примножують трудові успіхи радянського комуністичну працю. Перші бригади комуністичної праці з'явилися в складальному цеху заводу «Електровимірник» і на фабриці музичних інструментів. Всебічну підтримку й допомогу новому руху подали партійні організації. В 1959 році в цей підприємством комуністичної праці став хлібозавод № 2. Нова хвиля соціалістичного змагання була викликана підготовкою до 50-річчя Великої Жовтневої соціалістичної революції. Змагаючись за достойну зустріч славного ювілею, трудівники промисловості міста випустили надпланової продукції на суму 6 млн. крб. Країна одержала додатково велику 100-річчя від дня народження В. І. Леніна. 1970 року в змаганні на честь Ленінського ювілею й XXIV з'їзду КПРС взяло участь 30